V-Ray 5 pre Rhinoceros 3D

Prehliadnite si svoje návrhy z Rhina v podobe, v akej ste ich ešte nikdy nevideli.
Vizualizujte v reálnom čase pomocou V-Ray Vision. Osvetľujte vaše scény automaticky pomocou Light Gen. Spravte posledné úpravy Vašich renderov v novom V-Ray náhľadovom okne. A ešte oveľa viac.VIZUALIZÁCIA V REÁLNOM ČASE

V-Ray Vision Vám umožní vizualizáciu Vašich návrhov v reálnom čase v priebehu práce v Rhine a Grasshopperi. Vytvorte si model, naneste materiály, nastavte svetlá a kamery - to všetko v živom náhľade Vašej scény. A kedykoľvek ste pripravení na fotorealistickú kvalitu Vašich renderov, V-Ray je pripravený ísť do akcie.

V-Ray Vám pomôže:

Objavovať Vaše modely

V-Ray 5 pre Rhino - V-Ray Vision

ZA HRANICOU RENDERINGU
Účinné vstavané následné úpravy (post-processing)

Zjednodušené osvetlenie
Teraz pomocou Light Mix, po ukončení renderovania Vašej scény, môžete okamžite prispôsobovať jas a farbu Vášho osvetlenia bez nutnosti opätovného renderovania. Toto Vám umožní prehliadnuť si bezpočet variácií osvetlenia v jedinom rendere.

V-Ray 5 pre Rhino - Light Mix

Kozmetické úpravy
Pomocou nového V-Ray náhľadového okna môžete vo V-Ray spraviť viac, než kedykoľvek predtým. Úprava farieb, kombinácia renderovacích elementov, prispôsobenie osvetlenia a posledné kozmetické úpravy Vášho rendera sú možné bez nutnosti samostatnej editovacaj aplikácie.

V-Ray 5 pre Rhino - V-Ray náhľadové okno

HLADKÁ INTEGRÁCIA GRASSHOPPERU
Parametrická vizualizácia návrhov

Vylepšený V-Ray pre Grasshopper

Nové prepojenie medzi V-Ray Vision a Grasshopperom Vám umožňujú vizualizáciu Vašich parametrických návrhov v reálnom čase. Podpora V-Ray Clipper zjednodušuje renderovanie rezov. A podpora priestorovej kamery teraz umožňuje renderovanie stetoskopických 3D obrázkov.

V-Ray 5 pre Rhino - Vylepšenie Grasshopperu

CHYTRÉ NÁSTROJE, KTORÉ ŠETRIA VÁŠ ČAS
Ušetrite čas bez ujmy na kvalite

Automatické osvetlenie
Pomocou nového nástroja Light Gen prebieha osvetľovanie Vašej Rhino scény automaticky. V priebehu minút Light Gen vypočíta množstvo variantov osvetlenia a ukáže ich v zmenšených náhľadoch. Vy si už len jednoducho vyberiete variant, ktorý budete chcieť renderovať.

V-Ray 5 pre Rhino - Automatické osvetlenie

Nový V-Ray vrstvený materiál
Pomocou vstavaných vrstiev pre náter a lesk, ktoré sú pridané do V-Ray materiálov, je teraz vytváranie materiálov s lesklým povrchom a mäkkých tkanín ako je hodváb, satén alebo samet rýchlejšie a jednoduchšie ako predtým.

Knižnica materiálov s vysokým rozlíšením
V-Ray 5 prináša prístup do knižnice viac než 500 materiálov pripravených na renderovanie vo vysokom 4K rozlíšení textúr.

V-Ray 5 pre Rhino - Knižnica materiálov

ABSOLUTNA KREATÍVNA KONTROLA
Pretože rozdiely vznikajú z detailov

Presnejšie slnko a obloha
Nový, vylepšený model slnka a oblohy je presnejší a má skvelé výsledky dokonca aj po západe slnka alebo na úsvite, keď je slnko ešte za horizontom. Máte tiež možnosť zmeniť polohu slnka pomocou nových špeciálnych ovládačov orientácie.

V-Ray 5 pre Rhino - Slnko a obloha

Pridajte náhodnosť pre väčší realizmus
Nové nástroje pre náhodnosť uľahčujú vytváranie nepatrných odlišností v textúrach a materiáloch pre lepšie priblíženie se realite. Navyše nové ovládače náhodnosti obkladania Vám rýchle pomôžu opraviť opakujúce sa vzory.

V-Ray 5 pre Rhino - Prvok náhody

Vylepšený rendering línií
Pre ilustratívnejší vzhľad Vašich renderov môžete teraz jednoducho pridať čiarovú kresbu s globálnymi ovládačmi kontúr.

V-Ray 5 pre Rhino - Rendering čiar

Špina a zvetrávanie
Pomocou vylepšených textúr V-Ray Dirt môžete svojim Rhino modelov pridať zvetralý vzhľad. Jednoduché ovládače Vám umožnia pridávať špinu a šmuhy do rohov alebo cez celé povrchy.

V-Ray 5 pre Rhino - Špena a zvetranie

Zdroj: www.chaosgroup.com


Pozrite sa aj na webinár k aktuálnej verzii V-Ray pre Rhino.

Thu Sep 29, 2022 23:24:48
VRay.CADzone.sk