V-Ray 5 pre SketchUp

Až za rendering Vás posunie V-Ray 5 pre SketchUp, ktorý je plne kompatibilný so SketchUpom 2020.V-Ray 5 pre SketchUp Vám umožňuje spraviť vo Vašom rendereri viac, než kedykoľvek predtým. Prehliadajte si Vaše návrhy v reálnom čase s pomocou V-Ray Vision. Osvetľujte svoje scény automaticky pomocou Light Gen. Opeť rozjasnite Vaše rendery pomocou instantného Light Mix. A na dolaďte a dokončite Vaše obrázky bez nutnosti využitia samostatnej aplikácie.

V-RAY V REÁLNOM ČASE
Vizualizácia návrhu v reálnom čase

Teraz pomocou V-Ray Vision môžete vizualizovať Vaše návrhy v reálnom čase, v priebehu práce v SketchUpe. Prehliadajte si Váš model zo všetkých strán, naneste materiály, nastavte svetlá a kamery - to všetko v náhľade na Vašu scénu v reálnom čase. A ak ste pripravení na fotogratickú kvalitu renderov, s V-Ray sa do toho môžete rovno pustiť.

Pomocou V-Ray Vision môžete:

Objavovať Vaše návrhy v reálnom čase
Vytvárať obrázky z viacerých pohľadov kamery
Vytvárať 360-stupňové panorámy
Renderovať animácie v reálnom časeAŽ ZA RENDERING
Dokončite Vašu prácu vo V-Ray

Zjednodušené osvetľovanie
Prispôsobiť svetlá vo svojej scéne kľudne môžete aj po skončení renderovania. Pomocou Light Mix, po ukončení renderingu Vašej scény, môžete interaktívne prispôsobiť jasnosť a farbu akéhokoľvek svetla bez nutnosti opätovného renderovania.

Zjednodušené osvetľovanie vo V-Ray pre SketchUp

Post-processing vašich renderov priamo vo V-Ray
V-Ray 5 prináša nový V-Ray Frame Buffer. So vstavaným vytváraním kompozície môžete spraviť zmeny farby, kombinovať renderovacie elementy a uložiť ich ako predvolby pre použitie v budúcnosti bez nutnosti využitia ďalšej aplikácie.

Post-processing vo V-Ray pre SketchUp

ÚSPORA ČASU
Optimalizujte Vaše pracovné postupy

Prehliadnite si Vaše návrhy v tom najlepšom svetle
Light Gen je novým nástrojom V-Ray, ktorý automaticky generuje miniatúry Vašich SketchUp scén, pričom každá z nich predstavuje unikátny návrh osvetlenia. Vyberte si tú najlepšiu variantu a môžete renderovať.

Light Gen vo V-Ray pre SketchUp

Nový V-Ray vrstvený materiál
Nový V-Ray materiál teraz zahŕňa vstavané vrstvy náteru (coat) a lesku (sheen). Náter zjednodušuje vytváranie materiálov s reflektívnymi nátermi, ako je lakované drevo, a lesk uľahčuje vytváranie textílií ako je hodváb, satén alebo samet.

Vrstvené materiály vo V-Ray pre SketchUp

Vylepšená knižnica materiálov
Aktualizovaná knižnica materiálov Vám umožní stiahnuť si viac než 500 textúr vo vysokom rozlíšení a materiálov vrátane kovu, skla, dreva a ďalších, ktoré sú pripravené na renderovanie.

Vylepšená knižnica materiálov vo V-Ray pre SketchUp

UVOĽNITE SVOJU KREATIVITU
Pridajte Vašim návrhom reálnosť.

Vylepšený model slnka a oblohy
Renderujte Vašu scénu s dokonalým osvetlením magickej chvíle. Vylepšený model slnka a oblohy je presnejší, s lepším vzhľadom úsvitu a západu slnka, dokonca aj po zapadnutí slnka za horizont.

Vylepšený model slnka a oblohy vo V-Ray pre SketchUp

Pridajte reálnosť využitím náhodnosti
Pre vytvorenie reálnejších materiálov bol pridané nové nástroje, ktoré vytvárajú náhodné textúry a farby. VRayUVWRandomizer Vám umožní vytvárať náhodné súradnice textúr a zahŕňa Stochastic Tiling, ktoré automaticky opravuje opakujúce sa textúry.

Prvek náhody vo V-Ray pre SketchUp

Vylepšený rendering obrysov
Globálne ovládanie obrysov Vám dáva viac kontroly nad čiarovou kresbou, pričom v maximálnej miere uľahčuje vytváranie ilustratívneho vzhľadu vo Vašich renderoch.

Vylepšený rendering obrysov vo V-Ray pre SketchUp

Špina a zvetrávanie
Pridajte Vašim SketchUp modelom zvetralý vzhľad pomocou V-Ray Dirt texture. Pridajte špinu a šmuhy do kútov alebo na celé povrchy.

Špina a zvetrávanie vo V-Ray pre SketchUp

A ĎALŠIE

V-Ray Core
Optimalizované jadro a vylepšené V-Ray GPU pre ešte rýchlejší a stabilnejší zážitok z renderovania.

Nová architektúra softvéru
Oveľa rýchlejšie sa načítavajúce scény a exporty scén vďaka nanovo prepracovanému V-Ray backendu.

Novo zdokumentované API
Pre developerov, ktorí vytvárajú a prepájajú nástroje s V-Ray pre SketchUp, sme pridali pre maximálne uľahčenie nové plne zdokumentované API.

UŠETRITE ČAS, OPTIMALIZUJTE PRACOVNÉ POSTUPY A STAŇTE SA KREATÍVNYMI

Zdroj: www.chaosgroup.com


Pozrite sa aj na webinár k aktuálnej verzii V-Ray pre SketchUp.

Thu Sep 29, 2022 22:38:14
VRay.CADzone.sk